Статистика сторінки
Слів у статті:
377
Символів в статті:
2505
Відвідувачів статті:
1669
Сторінку переглянуто:
1431

Головний продавець російської нафти програв тендери «Роснефти»

Директорія статі: ГоловнаБізнес і Фінанси

Нафтотрейдер Gunvor Геннадія Тимченко різко скоротив обсяги торгівлі нафтою Urals. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані тендерів на продаж нафти, проведених «Роснефтью». У піврічному тендері перемогли Shell, Vitol й Glencore. Крім того, компанія Тимченко не одержала контрактів за підсумками тендерів в «Сургутнефтегазе» і ТНК-BP.

За даними агентства, у цей час на Gunvor доводиться тільки 15 відсотків продаваної російської нафти, хоча раніше показник був 40 відсотків. З жовтня 2012 року нафтотрейдер зможе продавати на місяць усього по двох танкера вуглеводнів, що надходять від «Газпром нафти».

В Gunvor агентству заявили, що компанія продає набагато більше нафти, чим обсяги, які вона одержує на довгострокових тендерах. У нафтотрейдере додали, що компанія може одержувати нафту Urals дешевше на спотовому (торгівля партіями сировини) ринку. В Gunvor також заявили, що в цей час трейдер поставляє нафта з більш ніж 35 країн ринку, а загальний обсяг торгів росте рік у рік.

Учасники ринку повідомили «РБК daily», що в останні кілька років тендери «Роснефти» й «Сургутнефтегаза» стали більше прозорими, що привело до збільшення числа учасників. Це, у свою чергу, привело до росту конкуренції. Крім того, останнім часом підвищився попит на російську нафту з боку трейдерів.

Як пише в номері від 17 вересня з посиланням на джерела газета «Відомості», «Роснефть» перенаправляє потоки сировини з Gunvor на інших трейдерів через розбіжності між главами компаній Ігорем Сечіним і Геннадієм Тимченко. Так, за даними видання, президент «Роснефти» Сечін не приховує роздратування із приводу того, що Тимченко може бути легальним мільярдером, а він «горбатиться як папа Карло день і ніч». Раніше сам Тимченко спростовував слухи про свій конфлікт із Сечіним.

Компанія Gunvor довгий час була найбільшим продавцем російської нафти марки Urals. По даним ділових ЗМІ, в 2010 році прибуток компанії від торгівлі нафтою склала 67,95 мільйона доларів, скоротившись у порівнянні з 2009 роком в 4,3 рази. При цьому дивіденди трейдингового підрозділу Gunvor в 2009 році склали 90 мільйонів доларів, в 2010 році - 95 мільйонів доларів, в 2011 році - 180 мільйонів доларів. Gunvor є четвертим по величині нафтотрейдером миру, штаб-квартира компанії перебуває у Швейцарії (за іншим даними - у Нідерландах).

Стаття №18 | Переглянуто: 1431 | Додано: 17 вересня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

Вивід коментарів:

Государ Володимир каже:

Gunvor Геннадія Тимченко різко скоротив обсяги торгівлі нафтою Urals, програвши тендери на продаж вуглеводнів "Роснефти", "Сургутнефтегаза" і ТНК-BP. По даним ділових ЗМІ, частка Gunvor в обсязі продажів російської нафти впала до 15 з 40 відсотків, причиною чому стали розбіжності Тимченко й президента "Роснефти".

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2018 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама