Статистика сторінки
Слів у статті:
422
Символів в статті:
2970
Відвідувачів статті:
1756
Сторінку переглянуто:
1418

Податки в усі руки

Директорія статі: ГоловнаБізнес і ФінансиЮриспруденція

У зв'язку із вступом у чинність Закону України «Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо державної податкової служби й у зв'язку із проведенням адміністративної реформи в Україні» № 5083-VI від 05 липня ц.р. податкова накладна поповнилася  ще одним  обов'язковим реквізитом -  номером і датою митної декларації, по якій було здійснено митне оформлення товару, завезеного на митну територію України.

Тобто з 12 серпня ц.р. (дата вступу в чинність закону) податкові накладні, які не будуть містити номер і дата митної декларації, уважатися оформленими з порушенням порядку заповнення податкової накладної. Таке нововведення дозволить податковим органам досить легко простежити рух товару від імпортера до останнього покупця й значно ускладнює життя платникам податків.

Як відомо, відсутність у податковій накладній одного з обов'язкових реквізитів, у чинність вимог пункту 201.10 статті 201 і пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу (НК) України, є підставою для позбавлення покупця права на включення відповідних сум ПДВ у свій податковий кредит.

І як трапляється - «ліва рука» не встигла за «правої». За станом на 16 серпня ц.р. Міністерством фінансів України не було внесено відповідних змін у Наказ № 1379 «Про затвердження форми податкової накладної й Порядку заповнення податковій накладній» від 01 листопада 2011 року.  Таким чином, що діє форма податкової накладної не відповідає вимогам статті 201 НК України.

А тепер питання: «Що робити платникам податків у такій ситуації?». Сподіватися, що до моменту приведення форми у відповідність, податкові органи виявлять розуміння й не будуть на цій підставі «знімати» податковий кредит. З огляду на наші реалії - навряд чи це кращий вихід. Чи коштує покупцям масово подавати скарги на своїх постачальників, а останнім чекати позапланових документальних перевірок? Чому б і немає.

Крім того такі зміни породжують й інші проблеми,  які поки не знайшли рішення. Зокрема:  по чи всій «ланцюзі» руху імпортного товару в накладних повинні вказуватися реквізити митної декларації, або тільки у випадку поставки товару  продавцем, що перший увіз його на Україну;  як бути у випадку, коли дата й номер митної декларації об'єктивно невідомі, у чинність того, що товар, імпортований у минулому, або, коли накладна виписується по передоплаті.

Крім того, покупець, найчастіше, об'єктивно не може встановити, чи є товар «національним продуктом» або результатом діяльності «умілих рук» іноземного виробника. Завдяки цьому  йому доведеться покладатися тільки на «слово честі» постачальника. Фактично ці зміни, породжують для покупця відповідальність «за того хлопця», чим самим нівелюють принцип персональної відповідальності платника податків.

Стаття №21 | Переглянуто: 1418 | Додано: 17 вересня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2020 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама