Статистика сторінки
Слів у статті:
160
Символів в статті:
1227
Відвідувачів статті:
2502
Сторінку переглянуто:
1842

Ріст коренів пшениці

Директорія статі: ГоловнаВиробництвоАграрне виробництво

Для нормального росту та розвитку рослин необхідний повний поживних розчин з різними аніонами та катіонами у певній комбінації. Розчин чистої солі різко пригнічує ріст та розвиток рослин. При змішуванні у певних співвідношеннях, через антагонізм іонів, шкідлива дія солей взаємно знешкоджується. Розчини, складені з урахуванням антагоністичних відношень носять назви фізіологічно врівноважених. Механізми, що лежать у основі антагонізму іонів, розкриті ще не повністю, але вони зв'язані з фізико-хімічними змінами протоплазми під впливом окремих іонів.

В 5 чашок Петрі помістити шар фільтрувального паперу та налити по 10 мл выдповідного розчину солі або суміш розчинів солей. Контроль – вода (6-та чашка). Дослід проводити у двократній повторності.

На фільтрувальний папір у чашках Петрі помістити по 25 насінин пшениці, попередньо промиті розчином перманганату калію. Розмістити насінини рівномірно по всій поверхні зародком назовні. Пророщувати при 22-24 0С у термостаті.

Через 7 діб пророщування визначити схожість насіння та сумарну довжину коренів кожного паростка. Розрахувати середню сумарну довжину коренів 1-го паростка для кожного варіанту і виразити у відсотках відносно до контролю.

Стаття №39 | Переглянуто: 1842 | Додано: 03 жовтеня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2019 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама