Статистика сторінки
Слів у статті:
445
Символів в статті:
2941
Відвідувачів статті:
692
Сторінку переглянуто:
651

Бізнес аналітик – хороша нянька

Директорія статі: ГоловнаБізнес і Фінанси

Якщо у попередньому дописі я на пальцях намагався показати вам, що ж це за звір такий бізнес аналітик, то зараз хочу написати про те, як його сприймають інші люди. Сподіваюсь, що цей допис донесе до вас ідею того, на скільки важливою є ця професія. Тому поїхали:

Із точки зору клієнта, це людина, котра здатна швидко осягнути вимоги та визначити їх пріоритет, ну і звісно донести їх у такому вигляді, який можуть зрозуміти ті, хто не володіє знаннями предметної області. Бізнес аналітик – це своєрідний духовний наставник та гуру, що може зрозуміло поговорити та пояснити клієнту технічне рішення та його вплив на бізнес. При цьому, клієнт може та й в принципі повинен очікувати від своєї няньки систематизованого знання предметної області.

Із точки зору директора компанії, це людина, що відіграє кардинально важливу роль у будь яких проектах та бере участь у переговорах і робочих групах. Тому, коли бізнес аналітик іде із компанії, це може означати серйозний витік знань та суттєву втрату капіталу (авжеж, ми важливі!).

У команді проекту бізнес аналітик відіграє унікальну роль, адже він зазвичай єдиний у своєму роді. Тут мається на увазі, що нянька (звісно, за умови своєї професійності та серйозного підходу до справи) може створити ефект синергії у команді. Належачи до "інтелектуального штабу" команди, він фактично розробляє основні базисні концепції проекту і може правильно скоординувати взаємовідношення частинок (модулів) продукту таким чином, що люди, що працюють над ними, будуть настільки відчувати один одного (чит. будуть синхронізованими), ніби одружена більш ніж 10 років пара. Ніяких сварок, лише глибоке порозуміння та взаємна повага.

Із точки зору керівника проекту, це людина, котра може зберігати творчий стиль роботи, бо її праця складається не лише із формальностей. Бізнес аналітик також зберігає дисципліну та ще й часом є істиною в останній інстанції (ну чим вам не божество), оскільки каже, що певна річ повинна бути зроблена лише так і крапка. Бо так буде краще. "Сину, не їж це морозиво! – Чому? – Бо так буде краще!"

Із точки зору менеджера із продажу, це людина, що здатна швидко та переконливо продемонструвати компетенцію компанії у певній області і лише протягом короткої розмови скласти враження про клієнта та його вимогах. Окрім того, він ще й усвідомлює свою компетенцію та не лізе у політичні та комерційні питання. Так, ми ще й сейлзів бавимо.

Якщо ви помітили, то у всіх цих п'яти пунктах бізнес аналітик щось говорить, щось комусь доводить, переконує, запевняє і ще купа різних речей пов'язаних із мовленням. Так, саме із мовленням; повірте, хороший аналітик це не той, котрий має 2 мозки і думає вдвічі швидше за інших, це той, що ще й вміє це гарно донести, себто вміє добре та правильно говорити. А тут ми стикаємось із такою професією, як client executive. Ну а про це ми поговоримо трішки пізніше.

Стаття №169 | Переглянуто: 651 | Додано: 14 вересня 2013 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2016 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама