Статистика сторінки
Слів у статті:
502
Символів в статті:
3459
Відвідувачів статті:
1821
Сторінку переглянуто:
1639

Бізнес вимоги та їх значення. Бізнес аналітика

Директорія статі: ГоловнаБізнес і Фінанси

Одним із найважливіших обов'язків бізнес аналітика є створення та обробка бізнес вимог (business requirements). Давайте за традицією почнемо із того, що розглянемо визначення цього терміну. Отож, найбільш поширеним визначенням є наступне:

Це те, що потрібно зробити, щоб результат був цінним

Тут, на відміну від визначенням терміну бізнес аналітик, усе виглядає простішим. Фактично, глянувши на це все неозброєним оком, ви можете сказати: "Так це ж дуже просто, це по суті TЗ (Технічне завдання), тобто те, що нам необхідно виконати." І будете майже правими, тільки от за виключенням однієї речі; ми забули про те, що "результат повинен бути цінним". Що ж це означає? Уявіть дві наступні ситуації:

1) До вас приходить клієнт і каже:

Клієнт (К): Я б хотів збудувати собі торгівельний комплекс.

Бізнес Аналітик (БА): Гаразд, за рік буде готовий

2) К: Я б хотів збудувати собі торгівельний комплекс.

БА: Скажіть, а навіщо вам він?

К: Розумієте, у мене є власна фірма, що займається курячими яйцями. Тому, я б хотів побудувати собі торгівельний комплекс, щоб мати можливість їх збувати.

БА: Звісно, я Вас розумію, та чи не задумувались ви над тим, що кожна людина в середньому споживає по 3 яйця на тиждень, а середньо статистична сім'я складається із 3-х людей, що становить 9 яєць на тиждень. Уявімо, що ми збудуємо супермаркет яєць, котрий, щоб себе окупити, повинен продавати велику кількість яєць. Чи зможе купівельна необхідність людей, що проживають у одному районі, бути достатньою для цього? Я так не думаю, відповідно нам потрібно буде продавати яйця людям із сусідніх районів. А ви поїдете за яйцями із одного кінця міста в інший, щоб купити 9 штук для сім'ї? Скажіть, за скільки часу окупиться ваш торгівельний комплекс?

К: Дійсно. Але ж мені потрібно продавати свій товар.

БА: Це абсолютно зрозуміло, і ми знаємо як допомогти вам. Давайте розташуємо по лотку яєць на базарах у кожному із житлових кварталів. Таким чином ми зекономимо і на будівництві, і на оплаті персоналу. Окрім того, лотки це саме той формат, котрий дозволить найкраще відповідати купівельній необхідності людей.

Так, я розумію, приклади, можливо, не зовсім серйозні, проте вони дозволяють пояснити наскільки важливим є правильне визначення вимог. Уявіть собі, що так, як у першому прикладі, ви відразу погодились та побудували супермаркет, скажіть, за скільки днів до вас прибіжить розлючений клієнт, кажучи, що ви зруйнували йому бізнес? Ви можете стверджувати, що слово замовника – закон, і вас більше нічого не турбує. Проте, якщо ви зробите "добре" клієнту, то він ще не раз до вас звернеться та й ще розповість своїм друзям і знайомим, які ми класні – ну а це кардинально збільшує шанси на появу нових клієнтів.

Надзвичайно часто (і для мене надзвичайно дивно), клієнт, крутячись у певному бізнесі протягом достатньо довгого проміжку часу, сам його не розуміє і вимагає того, що не принесе йому користі, часом навіть навпаки зашкодить. Тому, обов'язком аналітика є стати нянькою для клієнта та кожен раз бити його по руках, щоб не обпікся, коли він тягнеться ними до вогню.

Бізнес аналітик – надзвичайно вимоглива професія, оскільки, щоб могти вирішувати "чужі" проблеми, вам потрібно дуже добре розумітись у конкретній сфері та ще й вміти гарно спілкуватись і переконувати. Еге ж, є чому вчитись!

Стаття №168 | Переглянуто: 1639 | Додано: 14 вересня 2013 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2018 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама