Статистика сторінки
Слів у статті:
148
Символів в статті:
1190
Відвідувачів статті:
2431
Сторінку переглянуто:
2078

Фізична втома. Дія на водія

Директорія статі: ГоловнаБудинокЗдоров’я

Фізична втома – частіше за все пов'язане з малорухомою робочою позою і одноманітністю керуючих дій. При м'язовій роботі відбувається постійна зміна напруги та розслаблення м'язів. Під час розслаблення м'язи відпочивають, що дає можливість зберегти їх працездатність на більш тривалий період.

Відсутність розслаблення м'язів не тільки виключає такий відпочинок, але й призводить до недостатнього кровозабезпечення (м'язи недоотримують кисень) – стомлення розвивається швидше. При керуванні автомобілем статична напруга виникає в м'язах тулуба, кінцівок. Цілком природне бажання ослабити напругу (керування то одною то другою рукою, то верхній хват", то нижній "хват") в умовах різкої зміни дорожньої обстановки не дасть водію можливості застосувати потрібні дії.

Ноги водія завжди напівзігнути. Таке положення призводить до венозного застою крови, порушенню нормального кровообігу, особливо у стопах та гомілках. В результаті через певний час виникає відчуття скутості, слабкості, підвищення порогу відчуттів – знижується точність керування. Для зняття статичного навантаження необхідні перерви в роботі кожні 2 години на 15-20 хвилин.

Стаття №151 | Переглянуто: 2078 | Додано: 10 вересня 2013 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2021 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама