Статистика сторінки
Слів у статті:
644
Символів в статті:
4355
Відвідувачів статті:
1679
Сторінку переглянуто:
1561

Хто такий бізнес аналітик і з чим його їдять

Директорія статі: ГоловнаБізнес і Фінанси

Якщо ви пошастаєте інтернетом у пошуках відповіді на запитання, а хто ж такий бізнес аналітик, то можете, скажімо, натрапити на визначення у вікіпедії:

Бізнес-аналітик – фахівець, що використовує методи бізнес-аналізу, для аналізу потреб діяльності організацій з метою визначення проблем бізнесу та пропозицій їх вирішення.

Ух, сташно звучить, правда? Мій досвід викладання невпинно стверджує, що замість того, щоб видаватись дуже розумним "дядечком" (чит. вимахуватись), говорячи дуже мудрими словами, краще, все-таки, не робити із себе божество і говорити простою дохідливою мовою. Результат – усі навколо тебе розумітимуть і не вважатимуть якимось "зауконом", можливо, навіть скажуть, що він той, хто ну просто космічні речі може пояснити за допомогою трьох, а то і двох пальців.

Давайте тепер повернемось до нашого нещасного бізнес аналітика. Це така людна, якій можна розповісти про бізнес так, як ніби пожалітись своєму лікарю – а він (лікар aka бінес аналітик) порадить класні та недорогі ліки, або просто як справжній психіатр заспокоїть ласкавим словом. Коли ви приходите до лора, то не кажете йому: "Лікарю, ви знаєте, у мене фарингіт, хоча я більш ніж впевнений, що це ще й кандидоз гортані". Ви просто скажете, що вас болить горло. А лікар уже огляне вас і випише все, що потрібно. Так і бізнес аналітик, подивиться на ваш бізнес та запропонує саме те, що потрібно. Адже, дуже часто ви приходите на прийом до лора із горлом і свято переконані, що саме спрей для горла вирішить усі ваші проблеми, проте лікар (бізнес аналітик), уважно вас оглянувши, припише вам потрібні пігулки, що діють на збудник захворювання, а не лише знімають симптоматику.

На сьогоднішній день, під словом бізнес аналітик ховаються дві різні професії:

бізнес аналітик у IT. Людина, що виступає у ролі зв'язної ланки між бізнесом та IT, тобто може говорити однією мовою із представниками обох областей та організовує спільну роботу над предметною областю. Його головне завдання слідкувати за тим, щоб продукт відповідав вимогам бізнесу, відображав усі бізнес процеси, адже програмісти не пишуть процеси, а лише код, що описує процеси.
бізнес аналітик у бізнесі (пробачте за тавтологію). Людина, що вміє аналізувати певний вид бізнесу чи процесу.
Хоча ці професії розділяють, я схильний вважати, що бізнес аналітик у IT – це лише розширення повноважень, оскільки аналітик у бізнесі зазвичай тільки проводить аналіз, а ITшник, ще й працює своєрідним ретранслятором, себто перекладає те, що знає німецькою (знання про бізнес область) на англійську (мова, яку можуть зрозуміти програмісти).

Я також переконаний, що справжній аналітик, не лише аналізує, а й вміє поділитись результатами з іншими на рідній для них мові.

Ви можете сказати, що навіщо мені знання про бізнес аналіз, якщо я працюю не в IT, а скажімо продавцем у магазині. Проте, виявляється, що такі знання потрібні усім і повірте, я не піарю цю професію лише тому, що працюю аналітиком, зараз спробую вам це довести. Коли ви помічаєте, що продажі вафель "Артек" суттєво зменшились у вашому магазині, то замість того, щоб далі купувати їх та надіятись на краще майбутнє, можливо, варто проаналізувати, що ж стало причиною, та як виправити ситуацію. Хм…після ретельного аналізу, виявилась надзвичайно цікава річ – поруч з'явився невеличкий кіоск, що продає вафлі і в силу того, що він розташований ближче до житлового кварталу, усі скуповуються "Артеком" саме там. От вам і причина.

Або ще кращий приклад, коли до вас у магазин прийшов клієнт купити мило, то ви, подаючи йому його Safeguard, помічаєте, що у нього лупа. А ви, як справжнй аналітик, провели аналіз усіх товарів у вашому магазині, пропонуєте йому ще й шампунь проти лупи і заробляєте своїх кровних 50 копійок на банці. Стоп! Ви так от візьмете і скажете йому, що у нього лупа? Ви рискуєте не продати мила та ще й втратити такого цінного клієнта назавжди. Ось тут і приходить нам на допомогу знання та вміння спілкування із замовниками (client executive), котрі, на мою думку просто необхідні для бізнес аналітика (не дивно блог називаєтсья bace – BusinessAnalystClientExcutive). Тому, ми разом із вами вчитимемось, ще й як правильно сказати клієнту, що у нього лупа.

Стаття №170 | Переглянуто: 1561 | Додано: 14 вересня 2013 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2020 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама