Статистика сторінки
Слів у статті:
158
Символів в статті:
1383
Відвідувачів статті:
1244
Сторінку переглянуто:
1161

Інформаційна теорія емоцій водія

Директорія статі: ГоловнаАвто

Існує декілька теорій, які пояснюють механізм виникнення емоцій. Інформаційна теорія емоцій дозволяє одержати кількісні характеристики емоційних реакцій щодо воджія. В інформаційній теорії емоцій під інформацією розуміють подразнення з нез'ясованим прагматичним змістом.

В найбільш простих випадках це зводиться до питання про те, наскільки корисний цей подразник, байдужий він для організму чи потенційно небезпечний. Стосовно оцінки емоційної напруги водія під терміном "інформація" слід розуміти лише повідомлення, які дозволяють водієві приймати рішення, пов'язані з забезпеченням безпеки руху.

Емоційна втома

Втома, що виникає у водія, слід вважати комбінованим, тобто фізичним, розумовим і емоційним.

Емоційна втома викликане постійною готовністю реагувати на раптову зміну дорожньої обстановки. Деякі дії водій повинен виконувати у дуже швидкому темпі, близькому до межі його психофізіологічних можливостей. Додатковими причинами емоційного стомлення є невідповідність швидкості руху швидкості потоку або дорожнім умовам; почуття відповідальності за збереженість вантажу, пасажирів тощо; нерівномірність надходження інформації (від повної відсутності значимих подразників до десятків таких за хвилину), часте прийняття дуже відповідальних рішень; невідповідність поведінки інших учасників руху прагненням та установкам водія.

Стаття №160 | Переглянуто: 1161 | Додано: 10 вересня 2013 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2019 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама