Статистика сторінки
Слів у статті:
207
Символів в статті:
1686
Відвідувачів статті:
3203
Сторінку переглянуто:
2822

Інформаційний потенціал суспільства України

Директорія статі: ГоловнаСуспільство й Культура

В Україні інформаційне суспільство не має потенціального значення і акцент зміщається з традиційних видів ресурсів на інформаційний ресурс, який, хоча завжди існував, не розглядався ні як економічна, ні як інша категорія.

Інформаційні ресурси – це основа і база для створення та виробництва інформаційних продуктів. Інформаційний продукт в свою чергу відбиває інформаційну модель і його виробника та втілює його особисте уявлення про конкретному предметному області, для якої він створений. Інформаційний продукт, який є результатом інтелектуальної діяльності людини, повинний бути зафіксований та записаний на матеріальному носії будь-якої фізичної властивості у вигляді документів, статей, оглядів, програм, книг і т. д.

Самої актуальної й гострої у світі є проблема створення, збереження й ефективного використання інформаційних ресурсів. Відбулося формування ще одного самостійного виду суспільного ресурсу - інформаційн, що дозволяє заощаджувати більшість інших ресурсів суспільства.

В історії розвитку цивілізації відбулося кілька інформаційних революцій – перетворень суспільних відносин через кардинальні зміни в сфері обробки інформації. Наслідком подібних перетворень було придбання людським суспільством нової якості.

В інформаційнім суспільстві зміняться не тільки виробництво, але й увесь уклад життя, система цінностей, зросте значимість культурного дозвілля стосовно матеріальних цінностей. У порівнянні з індустріальним суспільством, де всі сили спрямовані на виробництво й споживання товарів, в інформаційнім суспільстві проводяться й споживаються в основному інтелект і знання, що приводить до збільшення частки розумової праці.

Стаття №34 | Переглянуто: 2822 | Додано: 01 жовтеня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

Вивід коментарів:

Пані Вікторія Миколаївна каже:

В Україні ринок інформації включає в себе цінність інформації як продукту, який має вигляд інтелектуального продукту чи інтелектуальної послуги. Матеріальна цінність такого продукту обумовлена ринком попиту-пропозиції. Інтелектуальний і інформаційний ринок має такі види пропозиції: будь які інформаційні пропозиції і технології, ноу-хау, різні види ліцензій, інженерні та технологічні послуги, та інші види інформаційних ресурсів.

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2019 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама