Статистика сторінки
Слів у статті:
245
Символів в статті:
1972
Відвідувачів статті:
6921
Сторінку переглянуто:
5622

Місце кримінології в системі інших наук

Директорія статі: ГоловнаНавчання/РоботаНавчальні матеріали

Місце кримінології в системі інших наук. Вітчизняне наукознавство розглядає кримінологію як самостійну науку, яка тісно пов'язана із соціологією, правовими науками, особливо із кримінальним правом, але не тільки з ним. Законотворча діяльність у кримінальнім праві опирається на кримінологічні дослідження завжди. Якщо не буде норма опиратися на дослідження кримінології, то норма буде «мертвої».

Проводилися значні дослідження про те, чи можна обходитися без смертної страти або наскільки буде ефективно мінімізування покарання.

Деякі вважають, що кримінологічний підхід має загальногалузеве значення для інших наук.

Сімейне право – зв'язок зі злочинністю – період, коли подружжя ухвалило рішення щодо розлучення. Великий відсоток здійснення злочинів неповнолітніми, а також чоловіками у відношенні один одного саме в цей період.

Аналогічно з іншими галузями, із цивільним правом, з комерційним правом і т.д.

Зовсім очевидний зв'язок із соціологією. Багато методів, використовувані в соціології, адаптуються й використовуються в кримінології.

Особистісні вистави, погляди, установки можна міняти. Це з'явилося із психології. Стало відомо порядку 100 років, раніше це не було очевидним.

У кримінології й у дослідженнях досить рідко використовуються без залучення фахівців психологічні інструменти, тому що це досить тонкий інструмент і для використання потрібні фахівці.

Залучення математики. Без математичних методів ніяк не обійтися.

Можна простежити досить різноманітно зв'язок із самими різними науками. Це певний зріз, який виступає з певними сторонами життя суспільства.

Знати характеристики злочинності, хоча б загалом. Див. свіжу інформацію, тому що дані такі постійно міняються. Дивитися або у свіжій навчальній літературі, або на сайті МВС – дані про злочинність за поточні роки, за попередні роки. Дані статистики вже відкриті більш порядку 15 років, можна зорієнтуватися.

Стаття №46 | Переглянуто: 5622 | Додано: 05 жовтеня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2020 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама