Статистика сторінки
Слів у статті:
291
Символів в статті:
2300
Відвідувачів статті:
2196
Сторінку переглянуто:
1880

Обчислювальні пристрої безперервної дії в системах автоматичного контролю

Директорія статі: ГоловнаВиробництвоМашинобудування

Системи автоматичного контролю з обчислювальними пристроями безперервної дії дозволяють вести підрахунки безупинно мінливих контрольованих величин значно швидше, чим це може зробити людей. Ця властивість обумовила їхнє широке застосування в науці, техніку й військовій справі.

Існуючі системи автоматичного контролю з обчислювальними пристроями безперервної дії дозволяють: оперативно розв'язати питання про найкращий розподіл навантаження між електростанціями залежно від споживання енергії на різних ділянках об'єднаної енергосистеми, реєструвати шлях літака, корабля або автомобіля на карті, виробляти координати мети для зенітної артилерії і т.д.

У розглянутих системах контрольовані величини, обмірювані й перетворені вимірювальними й перетворюючими елементами надходять ( як правило, у вигляді електричних напруг) в обчислювальний пристрій (мал. 101), у якім над цими безупинно мінливими величинами проводяться необхідні математичні дії. На виході обчислювального пристрою видається розв'язок звичайний у вигляді безупинно мінливого в часі напруги. Ця напруга за допомогою спеціального перетворюючого елемента може бути перетворене в переміщення стрілки відносно оцифрованной шкали, або в переміщення пера по паперовій стрічці самописа, або презентовано у вигляді кривої на екрані електронно-променевої трубки і т.д.

Обчислювальні пристрої безперервної дії виконуються у вигляді комбінації окремих лічильно-вирішальних пристроїв, кожне з яких може виконувати тільки одну операцію. До таких операцій можна віднести: додавання, вирахування, множення, розподіл, диференціювання, інтегрування, одержання тригонометричних і інших складних функціональних залежностей. Лічильно-вирішальні пристрої збираються в обчислювальному пристрої в певній послідовності, що залежить від характеру розв'язуваного завдання. Як приклад системи автоматичного контролю з обчислювальним пристроєм безперервної дії розглянемо систему автоматичного числення шляхи (автоштурман), яка дозволяє безупинно автоматично вести розрахунки місцезнаходження літака шляхом послідовного обліку величини й напрямку пройденого шляху від місця вильоту літака. Таке

пристрій значний спрощує роботу штурмана, безупинно видаючи на вихід системи географічні координати.

Стаття №72 | Переглянуто: 1880 | Додано: 01 листопада 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2020 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама