Статистика сторінки
Слів у статті:
210
Символів в статті:
1655
Відвідувачів статті:
1552
Сторінку переглянуто:
1418

Роль мови у формуванні соціально активного індивіда

Директорія статі: ГоловнаБудинокСоціальні питання

Проблема активності мови в пізнанні і вихованні була і залишається однією з важливих проблем філософії, лінгвістики, психології і педагогіки. Мова така ж давня, як і свідомість; мова є практична, існуюча і для інших людей і лише тим самим існуюча також і для мене самого, дійсна свідомість, і, подібно до свідомості, мова виникає лише з потреби, з настійної необхідності спілкування з іншими людьми. Мова в багатьох моментах виступає соціально детермінованою, оскільки вона виникла лише з виникненням необхідності суспільної комунікації, у процесі матеріального виробництва, і її розвиток зумовлений матеріально-практичною діяльністю людини. Мова завжди пристосовується до реальних завдань, які постають перед людським суспільством, і пронизує всю практичну і теоретичну діяльність людини. Зокрема, вона використовується: а) при плануванні і здійсненні матеріального виробництва, а отже, забезпеченні існування людського суспільства взагалі; б) при передачі індивідові суспільного досвіду; в) при формуванні суспільної свідомості.

Мова як засіб комунікації, пізнання і мислення пов'язана із завданнями практичного використання і відповідно до цього організована. З одного боку, їй притаманна динамічність, яка виявляється в історичній змінності мови насамперед у зв'язку з розвитком суспільства, а з другого, вона функціонує як порівняно стабільна знакова система, що забезпечує наступність комунікації, нагромадження, передавання і сприймання суспільних знань і досвіду.

Вплив мови на формування індивіда взагалі і на виховання нової, соціально активної людини зокрема вивчається соціолінгвістичними і психолінгвістичними методами.

Стаття №61 | Переглянуто: 1418 | Додано: 18 жовтеня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2018 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама