Статистика сторінки
Слів у статті:
143
Символів в статті:
1100
Відвідувачів статті:
2113
Сторінку переглянуто:
1838

Розумова втома водія

Директорія статі: ГоловнаБудинокЗдоров’я

Вага головного мозку становить 2-2,5 відсотків ваги тіла, а при інтенсивній праці витрачається до 20 відсотків всіх енергетичних ресурсів організму. Розумова діяльність водія, особливо в умовах інтенсивного руху, на незнайомому маршруті, вимагає великих витрат розумової енергії. Водій часто змушений працювати в нав'язаному темпі, в умовах дефіциту часу і в стані великої емоційної напруги.

Фізична та розумова роботи взаємопов'язані і взаємно впливають одна на одну. Переключення з фізичної роботи на розумову часто знижує фізичну втому і навпаки. Це відбувається в наслідок збудження різних центрів кори головного мозку. Збудження певних центрів за законами від'ємної індукції викликає гальмування нервових клітин, які забезпечують розумову діяльність. При цьому нервові клітини відпочивають і відчуття стомлення знижується. Але дуже важка фізична чи розумова праця при переключенні не дають такого ефекту – організм вимагає повноцінного відпочинку.

Стомленню сприяє незручна поза за кермом, низька або висока температура в кабіні, загазованість повітря, шум, вібрація тощо.

Стаття №159 | Переглянуто: 1838 | Додано: 10 вересня 2013 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2021 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама