Статистика сторінки
Слів у статті:
432
Символів в статті:
3269
Відвідувачів статті:
17501
Сторінку переглянуто:
15177

Сучасний стан і перспективи розвитку енергетики України

Директорія статі: ГоловнаВиробництво – Енергія (виробництво)

Усі технологічні процеси в промисловості пов'язані з витратою виділеної енергії або із взаємним перетворенням одного виду енергії в інший. В Україні створений та працює паливно-енергетичний комплекс, який є основою функціонування усього суспільного виробництва та використання енергоресурсів.

Кожна країна планує розвиток енергетики в залежності від ситуації, яка реально складається, відчуваючи вплив загальносвітових тенденцій і враховуючи перш за все зростаючі економічні вимоги суспільства.

Україна має структуру енергетики, що формувалась упродовж 1920—2005 р. Технологічні процеси і більшість її складових визначались наявністю ресурсів та енергетичною політикою колишнього Радянського Союзу. До 80-х років основою виробництва електроенергії в Україні була теплова та гідроенергетика. Надалі будують атомні електростанції. І в 1990 році в загальному виробництві енергії частка вугілля становила 24,5 %, мазуту 12,4 %, газу 36,4 %, гідроенергії 3,5 % і ядерної енергії 23,4 %. У 1997 році вони становили відповідно: 26,8 %, 2,7 %, 21,8 %, 5,4 %, 43,3 %. Пріоритетними у виробництві енергії є теплові та атомні електростанції. Для теплових електростанцій частка вугілля в 1998 році зросла до 53 % мазуту зменшилась до 6 % і газу до 41 %. Для теплових електростанцій України сировинною базою є вугілля, запаси якого наближаються до 120 млрд тонн, розвідані запаси 46,0 млрд тонн, в тому числі енергетичного вугілля 32,1 млрд тонн. Таким чином Україна на сотні років забезпечена своїм твердим паливом.

Річний видобуток вугілля. Більшість шахт експлуатуються понад 30—50 років, ступінь зношення основних фондів зріс до 60—70 %. Тому буде проведено реконструкцію діючих і побудову нових шахт з впровадженням нової техніки і технології виробництва, які забезпечать значне зростання продуктивності, безпеки праці; покращаться ТЕП роботи вугільної промисловості. І в найближчий час видобуток має зрости до 100—110 млн тонн вугілля в рік, які необхідні для нормального функціонування народного господарства України, при реалізації в повному обсязі програми «Вугілля України — 2010». Виконуючи цю програму, яка технічно і технологічно спроможна значно розвинути вугільну галузь, як умовне забезпечення енергетичної безпеки України, передбачається зниження затрат суспільства на своє енергетичне забезпечення, вдосконалення виробничих сил держави для підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності.

Складні гірничо-геологічні умови, недостатнє фінансування і низка суб'єктивних і об'єктивних чинників призвели до падіння видобутку вугілля зі 135,6 млн тонн у 1991 р. до 74,8 млн тонн у 1996 р.

На сьогодні вугільна галузь налічує 668 підприємств із яких, окрім шахт, 19 науково-дослідних установ і науково-технічних центрів, 19 машинобудівних заводів і ряд інших підприємств.

У 1996—2002 роках науковцями галузі були створені високопродуктивні шахтні очисні комплекси МКД 90, потужні прохідницькі комбайни П 110, П 220, нові потужні скрепкові та стрічкові конвеєри, нові технології кріплення гірничих виробок ДОН ВУП та ІГТМ НАНУ, технології збагачення вугілля і ряд інших розробок, що відповідають кращим світовим зразкам. Нафта і газ відіграють важливу роль у загальному балансі енергоресурсів України.

Стаття №51 | Переглянуто: 15177 | Додано: 08 жовтеня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

Вивід коментарів:

Король Мирослав каже:

Дуже корисна інформація. Мені вона дуже допомогла.

Судариня fina каже:

Шце дуже гарна інформація ))))дуже допомогла мені

він каже:

чому так мало інформації а????

Судариня Олена каже:

Чудова інформація :)
Дуже допомогла =>

Павло каже:

Я шукаю перспективи розвитку енергетики україни з 2011 по 2013 роки чому це обновляється

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2021 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама