Статистика сторінки
Слів у статті:
224
Символів в статті:
1765
Відвідувачів статті:
1981
Сторінку переглянуто:
1736

Техніко-економічне обґрунтування вибору заготовки

Директорія статі: ГоловнаВиробництвоМашинобудування

Головним при виборі методу отримання заготовки є забезпечення заданої якості готової деталі при її мінімальній собівартості.

Технологічні процеси отримання заготовок визначаються технологічними властивостями матеріалу, конструктивними формами і розмірами деталі та об’ємом виробництва.

У машинобудуванні для одержання заготовок найбільш широко застосовують лиття, обробку металів тиском і зварювання, а також комбінації цих методів. Однак кожен з методів має велику кількість способів одержання заготовок. Так, наприклад, виливки можна виготовляти у піщано-глинистих, оболонкових формах, кокілях, під тиском, відцентровим литтям, за моделями, які виплавляються, тощо.

Найчастіше при виборі методу необхідно в першу чергу враховувати матеріал деталі і її призначення.
Вибір способу одержання заготовки залежить від:

  • типу виробництва;
  • матеріалу і вимог, які ставляться перед якістю деталі, розміру, маси конфігурації деталі, якості поверхонь заготовки і забезпечення необхідної точності;
  • можливостей наявного обладнання.

Виходячи з викладеного раніше, призначаємо конкретний спосіб виготовлення виливка з урахуванням його матеріалу, маси, серійності випуску та складності.

Оскільки матеріал заготовки сірий чавун СЧ 25 та тип виробництва – середньо-серійне з річною програмою випуску 5000 шт. та масою 6,5кг, то використовуємо лиття.

Враховуючи розміри і матеріал важеля, високі вимоги до якості ви­ливка, заготовку можливо отримувати литтям у керамічні форми або по виплавляємим моделям, що забезпечить точність розмірів IT13-IT14 і шорсткість Rz20. Вимоги до чавунних виливків зазначені у ГОСТ 3212-80.

Стаття №79 | Переглянуто: 1736 | Додано: 02 листопада 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2017 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама