Статистика сторінки
Слів у статті:
171
Символів в статті:
1443
Відвідувачів статті:
2447
Сторінку переглянуто:
2279

Вплив алкоголю на поведінку водіїв

Директорія статі: ГоловнаБудинокЗдоров’я

Медики провели експеримент: здоровим й сильним людям дали 5г спирту. При закритих очах потрібно було торкнутися пальцем завчасно наміченого предмета. Точність попадання була нижча на 23-25 відсотків.

Алкоголь паралізує гальмівні функції кори головного мозку, що викликає стан збудження. Людина під впливом алкоголю втрачає здатність контролювати свої вчинки, правильно оцінювати навколишню обстановку. Під впливом алкоголю в період збудження маскується почуття втоми, знижується увага і точність сприйняття, порушується мислення та пам'ять. Водій не помічає своїх помилок, в нього виникає некритичне ставлення до своїх дій. Знижуються психофізіологічні можливості на фоні підвищення самооцінки (необґрунтованої впевненості в здатності до виконання певних дій).

Після прийому навіть невеликих доз алкоголю в водія різко уповільнюється процес мислення, в результаті чого водію потрібно більший час для оцінки обстановки і прийняття рішення, що знижує його готовність до дій при неочікуваної зміні дорожньої обстановки.

Погіршуються зорові можливості: порушується окомір, знижується здатність розрізняти кольори (особливо червоний), збільшується час відновлення зору після засліплення. Значно погіршуються можливість сприймати відчуття прискорення, гальмування, поворотів (акцелераційні та вестибулярні відчуття) Погіршується координація рухів, їх точність, зменшується м'язова сила, різко збільшується час реакції.

Стаття №150 | Переглянуто: 2279 | Додано: 10 вересня 2013 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2021 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама