Статистика сторінки
Слів у статті:
174
Символів в статті:
1341
Відвідувачів статті:
3197
Сторінку переглянуто:
2862

Визначення зони росту кореня кукурудзи

Директорія статі: ГоловнаВиробництвоАграрне виробництво

Ріст кореня та стебла у довжину проходить за рахунок діяльності верхівкової меристеми. У процесі росту, рослинні клітини проходять послідовно три фази: поділ, розтягнення, внутрішнє диференціювання. Найбільш значне збільшення розмірів спостерігається у другій фазі росту. Для виявлення зони розтягнення клітин зручно користуватися методом нанесення на поверхню організму, що росте, позначок тушшю на однакових відстанях одна від одної.

За зміною відстані між мітками судять про ріст різних ділянок організму, що досліджується.

1. Вологу камеру для вимірювання росту коренів приготувати з пробірки, на дно якої налито трохи води та занурити у воду смужку фільтрувального паперу. Надписати пробірку.
2. Відібрати паросток кукурудзи з прямим корінцем, обережно обсушити корінець фільтрувальним папером та з допомогою хвоїнки нанести мітки тушшю через 1 мм від конусу наростання кореня, поклавши під корінець смужку міліметрового паперу для більшої зручності нанесення міток.
3. Обережно закріпити паросток за допомогою вати таким чином, щоб корінець торкався фільтрувального паперу, а мітки знаходилися зверху; пробірки помістити у штативі у термостат.
4. Через 7 діб виміряти відстань між мітками. Визначити прирости для кожної ділянки, віднімаючи з отриманих величин початкову відстань між мітками.

Стаття №41 | Переглянуто: 2862 | Додано: 03 жовтеня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2019 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама