Статистика сторінки
Слів у статті:
337
Символів в статті:
2766
Відвідувачів статті:
3957
Сторінку переглянуто:
3528

Місце правознавства в системі суспільних наук.

Директорія статі: ГоловнаСуспільство й КультураВлада й закон

Правознавство досить тісно пов'язане з іншими суспільними науками, адже і держава, і право існують у системі суспільних явищ (економічних, політичних, ідеологічних, моральноCкультурних та ін.), які
тісно взаємодіють між собою. Всі вони більшою або меншою мірою мають вплив на державу і право, та, в свою чергу, відчувають їх вплив на собі. Тому дослідники, які вивчають ті чи інші суспільні процеси та явища (соціологи, політологи, філософи, психологи), віддаючи перевагу своїй галузі наукового знання, так чи інакше звертаються до проблематики, яка складає основу предмета правознавства.

Перш за все, правознавство має зв'язок з історією. Так, з'ясовуючи причини походження держави і права, досліджуючи їх розвиток, правознавство спирається на конкретні дані історичної науки — про первісне суспільство, умови виникнення держав та їх існування на різних етапах розвитку цивілізації. У той же час, історична наука, звертаючись до питань держави і права, користується відповідними положеннями і поняттями, виробленими правознавством.

Нерозривний зв'язок існує також між правознавством і економічною теорією. Спираючись на положення економічної теорії, правознавство розглядає різні державноCправові явища в органічному взаємозв'язку з економічними умовами життя суспільства. Особливо тісний зв'язок правознавство має з політологією, що вивчає політику, політичні явища і процеси, політичні системи сучасного суспільства. Базуючись на політологічних даних про політичну систему суспільства, правознавство розглядає її з погляду місця і ролі в ній держави, її взаємовідносин із політичними партіями, рухами і т.п.

В свою чергу, політологія використовує положення і висновки правознавства з питань політичної влади, функцій і механізму держави, форм державного правління і національноCдержавного устрою, політичного
режиму, законності та правопорядку. Очевидний взаємозв'язок між правознавством і філософією. За допомогою філософії виробляються світоглядні позиції правової науки, саме філософія дає загальну методологію пізнання державно-правової дійсності. Правознавство ж, в свою чергу, надає конкретний матеріал для широких філософських узагальнень.

Тісне співвідношення правознавства з іншими суспільними науками (такими, як соціологія, культурологія, релігієзнавство та ін.) також збагачує його зміст, привносить у правознавство ті або інші методи дослідження, засоби аналізу, форми виразу.

Основні поняття та категорії теми: правознавство, юриспруденція, держава і право, соціальні норми, правові норми, соціологічний метод, системний метод, структурно-функціональний метод, історичний метод, формально-юридичний метод, метод порівняльного правознавства, аналіз і синтез, індукція і дедукція.

Стаття №125 | Переглянуто: 3528 | Додано: 13 грудня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2020 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама