Статистика сторінки
Слів у статті:
96
Символів в статті:
763
Відвідувачів статті:
5320
Сторінку переглянуто:
4259

Стійкість рослин до несприятливих зовнішніх умов

Директорія статі: ГоловнаВиробництвоАграрне виробництво

Розповсюдження рослин у природі залежить від їх спадковості, яка є результатом впливу на рослини певних умов навколишнього середовища. Вологолюбність, тіньовитривалість, жаростійкість, холодостійкість та інші екологічні особливості рослин виникли та сформувалися у процесі еволюції, під впливом довготривалої дії на рослини даного виду зовнішніх умов.

Велике значення мають і внутрішні умови, у яких проходить розвиток (онтогенез) індивідуума. На рослинні організми під час життя впливають несприятливі зовнішні умови: низькі та високі температури, посуха, надто велика інсоляція, надлишок або нестача води та солей у ґрунті. При несприятливих умовах рослини проявляють стійкість до них. Ця пристосованість їх до умов існування, склалася історично.

Стаття №43 | Переглянуто: 4259 | Додано: 03 жовтеня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

Вивід коментарів:

Віктор каже:

Під впливом негативних температур на рослинні тканини у міжклітинниках формуються кристали льоду, які відтягують воду від цитоплазми. Якщо цитоплазма не володіє достатньою морозостійкістю, то вона не витримавши зневоднення, а також механічного тиску кристалів льоду, коагулює. Про ступінь пошкодження цитоплазми може свідчити її здатність утримувати клітинний сік. Стійкість колоїдів цитоплазми може бути підвищена захисними речовинами, серед яких важлива роль належить розчинним цукрам.

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2017 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама