Статистика сторінки
Слів у статті:
1734
Символів в статті:
11344
Відвідувачів статті:
2279
Сторінку переглянуто:
2000

10 корисних порад для вирішивших зайнятися фітнесом

Директорія статі: ГоловнаСпорт/гри/відпочинокВсі види спорту

Мабуть, саме складне у фітнесі – знайти на нього час. Насправді, як відшукати в добі місце для такого серйозного заняття як спорт? Ми по-дитячому обіцяємо собі почати нове життя з найближчого понеділка. Але потім благе бажання мале- помалу відходить у небуття, і ми залишаємося з тим же вантажем зайвих кілограмів. Невже так буде все життя, а?

Взагалі-Та справа отут зовсім не у відсутності вільного часу, а ( чесно зізнаємося ) у нашій ліні й невмінні планувати свій життєвий графік. Адже сам по собі час на заняття спортом ні звідки не з'явиться. Його прийде знаходити, а то й навмисно «створити», розсовуючи інші справи. Ми пропонуємо вам 10 перевірених рад щодо того, як вписати фітнес у ваш і без того перевантажений спосіб життя. Але кінцевий результат буде залежати тільки від вас.

Порада: 1 – це не хобі!

Чого ви прагнете від фітнесу? Трошки схуднути? Або ви розраховуєте перетворити себе в розкішну еротичну модель? У кожному разі тренуватися вам доведеться за планом. Це треба знати заздалегідь, щоб потім не пред'являти фітнесу претензій. Запам'ятаєте, успіх приносять регулярні й послідовні тренування! Інакше кажучи, фітнес – це не хобі, яким займаються під настрій. Пропущене тренування – це крок назад.

Як би здорово ви не виклалися в який - те день, кінцевий результат складається чисто статично із числа проведених вами тренувань. Той, хто тренувався 100 раз, виглядає краще, чим той, хто подужав тільки 50 тренувань.

Арифметичний набір тренувань вимагає твердого плану, адже робити перерви довше однієї- півтора тижнів не можна ( інакше потім відлік прийде починати спочатку ). У фітнесі немає вікових і інших обмежень, тому ставте перед собою самі сміливі завдання. Помніть, отут вам не треба ні в чому сумніватися, вам потрібно тільки одне – прагти! По-справжньому! До прискореного серцебиття! До грудки в горлі! Знайте, у фітнесі будь-яка мета досяжна, і з кожним тренуванням вона стає ближче!

На стартовому етапі ідеально буде «проговоритися» про свої плани своїм друзям. Це закреслить усі шляхи назад. Здатися раніше строку вам буде соромно. Насправді, як вас після цього поважати?

Порада: 2 – на помилках вчаться

Поставити перед собою завдання – це ще не значить її розв'язати. Можливо, ви вже не раз і не два безуспішно намагалися почати нове спортивне життя. Що ж вам перешкодило? Так – так, чому ви кинули фітнес? Спробуйте розібратися. Інакше у вас є всі шанси вдруге настати на ті ж самі граблі. Причин, швидше за все, набереться трохи. Спробуйте обговорити їх з подругою, яка вже давно займається фітнесом. Як вона розв'язала схожі проблеми?

Порада: 3 – справа майстра боїться

Ви чули, начебто на фітнес треба витрачати багато часу, а у вас його попросту немає. Якщо так, то й приступати до занять немає ніякого сенсу. Насправді ж так звані підтримуючі тренування з ефектом оздоровлення віднімають приблизно 3 години на тиждень – по годині на тренування. Якщо вам треба перетворити фігуру, то тренуватися має бути 4 рази в тиждень. Хвилин 40-45 піде на аеробіку й ще півгодини на тренажери. До речі, аеробіку можна замінити ранковою пробіжкою й тоді денний похід у тренажерний зал укладеться в годину ( з перевдяганням і душем ). Як бачите, не так і багато.

Варто сказати, що фітнес не варто на місці. Сьогодні створені принципово нові технології зберігаючи час, що поєднують аеробіку й силовий тренінг. Такі тренування ще більш ефективні й займають не більш 25 - 30 хвилин – довше ви попросту не витримаєте темпу. На думку спортивних психологів, розмови про нестачу часу – не більш, ніж відмовка. А раз так, сміло купуйте клубну карту й за справу!

Порада: 4 – разом весело

Пропустити похід у тренажерний зал на самоті – простіше простого. Нікому не треба нічого пояснювати й ні перед ким не треба виправдовуватися. Так що найкраще ходити в клуб із друзями – однодумцями. Отут уже безкарно «прогуляти» вам не дадуть. Друзі гарні ще тим, що разом з ними можна обговорювати свої фітнес – проблеми, спільно шукати причини невдач або радіти перемогам. Можна купити клубну карту й пошукати таких друзів у себе в клубі, однак спортивні психологи радять інше – влитися в компанію аматорок фітнесу, а вже вони самі підкажуть вам клуб, де спільно тренуватися. Запитайте своїх колег і подруг. У кого – те напевно найдеться знайома фанатка фітнесу, яка вже багато чого добилася. Залишилося тільки познайомитися й записатися в її тренажерний зал.

Порада: 5 – порядок, насамперед!

Дефіцит часу часто приключається тому, що ми не пробуємо навести в житті порядок. Тим часом, час, як і гроші, вимагає керування, та ще залізною рукою. Інакше воно непомітно витече крізь пальці ( точно як це відбувається із грішми ). Менеджмент свого вільного часу треба почати з докладних записів своїх справ після роботи протягом тижня. У п'ятницю вам треба сісти за письмовий стіл і зайнятися аналізом. Погодитеся, якщо часу вам не вистачає, виходить, десь ви його перевитратили. Де? У магазинах? А що якщо делегувати закупівлю продуктів чоловікові або дітям? Думайте, думайте, думайте! Вам будь-що-будь треба викроїти час на фітнес, інакше ви постарієте раніше строку, розжирієте й станете некрасивою!

Видалося б, можна зробити й по-іншому. Приміром, сказати собі: по понеділках, середовищах і п'ятницям я ходжу у фітнес – клуб, і крапка! Однак ускладнені домашні справи ніхто за вас не зробить. Вони будуть збирати, і все закінчиться неприємними сімейними розбираннями. Ні, вам потрібний ретельний моніторинг свого часу з метою пошуку схованих ресурсів. Цікавий серіал по телевізору? Подруга напрошується в гості? Без усього цього в день тренування запросто можна обійтися – фітнес дорожче!

Порада: 6 – докучливий телефон

Ви тренуєтеся, і раптом чуєте дзвінок стільникового телефону. Як не відповісти, адже дзвонить же! Ви кидаєте вправи на середині й пускаєтеся в довгі відволікаючі переговори. Можливо, розмова й справді важлива, однак він ламає ритм тренінгу. Неприємні наслідки будуть не менш серйозними, чому в телефонного дзвінка посередині ночі. Там ранком ви встанете не виспавшийся й розбитої, а отут остудите розпаленілі м'язи ( ризик травми! ), розгубите весь драйв і концентрацію. «Результат справи вирішують дріб'язку» - говорив Наполеон.

Задумайтеся, які дріб'язки найбільше заважають вашому фітнесу? Дзвінки по телефону? Невинна балаканина з подругами? А може бути, ви «підсіли» на Інтернет? Якщо так, то встановите правильну черговість: спочатку фітнес, а вже потім усе інше. Спочатку це зажадає волі, але зовсім скоро стане звичкою. Що ж стосується мобільного телефону, то його варто залишати в шафці для перевдягання. Коли вийдете з фітнес- клубу, відповісте на всі дзвінки, що зробили.

Порада: 7 – планове господарство

Планувати своє життя – звучить занудно. Але подітися нікуди: якщо ви завчасно не зарезервуєте у своєму житті місця для чогось важливого, на це важливе може попросту не вистачити вашого часу. Так що без коливання заводите щоденник і пишіть у ньому: «Вівторок, 19.00, провести аеробне тренування ( 40 хвилин ) і покачатися на тренажерах ( 30 хвилин )». І ніяких спокус!

Разом з тим, у плануванні треба враховувати й стихійні обставини. Один день тижня завжди відводите під зайве тренування – замість тієї, яку, можливо, прийде пропустити. Якщо збою не відбудеться, полежите перед телевізором. Величезну допомогу, на думку психологів, виявляє розклад життя, на зразок шкільного, повішене на стінку. Вільний час розбийте на годинні інтервали й заздалегідь впишіть у графи свої тренування на парі тижнів уперед. Впишіть усі свої звичайні справи, начебто прання або збирання. До речі, при всій вашій зайнятості багато граф однаково залишаться порожніми. Заплануйте на цей час похід у кіно, на який-небудь нашумілий фільм ( хоч через тиждень ), прогулянку по бутікам або зустріну із забутою подругою. Таке «розклад життя» поступово навчить вас дивитися в майбутнє, і не тільки в тому, що стосується фітнесу.

Порада: 8 – за радою до профі

Викроїти час для занять фітнесом – це тільки пів справи. Інша половина успіху – правильно скласти тренувальну програму. Новачкові зробити це самостійно, чесно скажемо, не під силу. Фітнес – ціла наука, і розв'язати, які вправи вам робити й у якому режимі, зможе тільки професійний тренер. Інакше ви, діючи методом тика, будете витрачати впусту ті самі дві години на тиждень, які ви з такою працею викроїли на фітнес!

На зустріч із тренером прихопите із собою свій щоденник, чітко викладете завдання, які ви збираєтеся розв'язати за допомогою тренувань. І не забудьте розповісти йому, чому провалилися ваші попередні спроби зайнятися фітнесом. Послуги персонального тренера коштують дорого, однак у цьому випадку вам потрібно всього одне заняття. До речі, саме одне заняття з персональним тренером багато клубів надають новачкам безкоштовно.

Порада: 9 – ти заслужила!

Обов'язково нагороджуйте себе за кожний етап проробленої роботи! Наприклад, цілий місяць підряд ви ходили в клуб регулярно, три- чотири рази в тиждень. Виходить, ви маєте повне право на олімпійку з останньої колекції Adidas. Удалося підвищити свій результат у присіданнях на 2 кілограма? Одержуєш нові карколомні кросовки від Dolce&Gabbana. І так далі.

Ви можете думати, що саме вам такого роду стимули не потрібні. Помиляєтеся! Фітнес – справа не простої. Видимих змін у дзеркалі чекати довго. Щоб ваша психіка не здала на пів шляху, підстрахуйтеся подарунками самої собі. І тримаєте їх на виднім місці. Приблизно через рік необхідність у такого роду заохоченнях відпадає. З усіх боків ви будете чути надихаючі компліменти!

Порада: 10 – спробуйте – вам сподобається!

У будь-якій справі саме складне – це почати. На думку вчених, період гострих стресових реакцій у новачка триває близько 3 тижнів. Потім симптоми стресу згладжуються, ви починаєте почувати себе впевненіше. Вправи виходять усе краще. А через півтора – два місяці вони почнуть приносити вам справжнє задоволення. Секрет у тому, що потужне хекання стимулює секрецію мозком ендорфинов – особливих з'єднань, які ще називають «гормонами радості». Представте, ви починаєте тренування й через 5 – 10 хвилин почуваєте приплив нестримного захвату! Не поспішаєте кидати фітнес, дочекайтеся! Це дивне відчуття прив'язує до тренувань сильніше будь-яких угод. Так що не бійтеся за себе, за силу свого характеру. Просто трошки потерпите!

До того ж, у міру занять фітнесом зміниться не тільки ваше тіло, але й ваш характер. Успіхи підвищать самооцінку. Ви станете напрочуд цілеспрямованої. Як будь-яка людина, яка знає, що робить для себе щось дуже важливе.

Стаття №28 | Переглянуто: 2000 | Додано: 25 вересня 2012 г.

Чому Ви ще не прокоментували? Залишіть свій коментар! Весь Інтернет заждався вже!

Ваше Ім'я Чол. Жін. Як нам Вас величати?
Антиспам захист

- Напишіть назву цього сайту по-українськи
(якщо Ви не в курсі, сайт називається "Вікіатлас")

Текст коментарю
   

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2020 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама