Статистика сторінки
Слів у статті:
215
Символів в статті:
1715
Відвідувачів статті:
1730
Сторінку переглянуто:
1937

Фінансово-кредитне регулювання економіки

Директорія статі: Головна – Конспекти, лекції – Державне регулювання економіки

Поняття про фінанси та фінансову систему. Фіскальна (податково-бюджетна) політика та її регулююча дія. Антициклічність фіскальної політики: дискреційна й автоматична фіскальна політика. Державний бюджети як інструмент державного регулювання економіки і його структура.

Консолідований державний бюджет та його складові. Проблеми міжбюджетних відносин. Бюджетний кодекс. Політика державних доходів та її завдання. Форми отримання державних доходів. Податки як інструмент державного регулювання економіки, класифікація податків. Принципи оптимальної системи оподаткування та їх дія. Політика державних видатків та її регулююча роль. Класифікація державних видатків. Субсидії і субвенції. Роль бюджету в реалізації соціальної політики держави. Проблеми збалансованості державного бюджету. Дефіцит бюджету та проблеми, пов’язані з ним. Державний борг, його складові та проблеми обслуговування. Проблеми податково-бюджетної політики в Україні.

Грошово-кредитна (монетарна) політика та її цілі. Центральний (Національний) банк як суб’єкти державного регулювання економіки, його завдання й функції. Інструменти грошово-кредитного регулювання економіки. Прямі методи грошово-кредитного регулювання та особливості їх застосування. Сутність і особливості непрямих методів  регулювання в грошово-кредитній політиці. Політика облікової ставки, її складові та вплив не економічну систему. Операції на відкритому ринку та їх застосування. Політика мінімальних обов’язкових резервів. Види грошово-кредитної політики та проблеми її реалізації, специфіка взаємодії фіскальної та грошово-кредитної політики.
Грошово-кредитна політика в Україні. Державне регулювання цін.

Тема №4 | Переглянуто: 1730 | Додано: 05 січня 2013 г.

На правах реклами:

© wikiatlas.org.ua 1995 - 2020 Копіювати текст тільки з прямою силкою на сайт ВікіАтлас – головна | Реклама